OverMax Camspot 3.3, SYNOLOGY Surveillance Station i DOMOTICZ

Od jakiegoś czasu rozglądałem się za kamerką IP z możliwością zdalnego obracania w możliwie najszerszym zakresie.

Wybór padł na OVERMAX CAMSPOT 3.3.

Dlaczego?

Cena:)

Sama kamerka działa bardzo przywozicie.

Dostarczone oprogramowanie (windows) pozwala na podgląd, zdalne obracanie kamerką oraz komunikację dwu-stroną – kamera wyposażona jest zarówno w głośnik jak i mikrofon (mocno marna jakość)

Dodatkowo producent dostarcza wtyczkę activeX dla IE pozwalającą wykorzystać wszystkie funkcjonalności kamery z poziomu przeglądarki.

Pozostałe przeglądarki oferują podgląd wraz z możliwością obracania – co  i tak jest dobrym rezultatem.

W nocy 6 diod podczerwieni skutecznie rozświetla pomieszczenie o wymiarach ~6×3.

Kamerka została u mnie podpięta pod SYNOLOGY Surveillance Station  i DOMOTICZ

I jak to zawsze u mnie, sprzęt kupowany, nie do końca wspierany jest przez dostawców oprogramowania, więc zdradzam co należy uczynić by się cieszyć zakupem.

 1. SYNOLOGY Surveillance Station – kamerka działa prawidłowo jako urządzenie ONVIF – tu nie było większych problemów.Wybieramy odpowiednio:
  Marka – [ONVIF]
  Model kamery:  [Generic_ONVIF]i działa.
 2. Domoticz – i tu pojawiły się schody. Kamera w standardzie dostarcza  plik w formacie MJPEG pod adresem:videostream.cgi?user=[USERNAME]&pwd=[PASSWORD]&resolution=32&rate=0i faktycznie tak jest.

  MJPEG – (Motion JPEG, M-JPEG) – standard kompresji danych, obraz składa się z szeregu pojedynczych obrazów w formacie JPEG. Każda ramka jest oddzielnie kompresowana, nie ma też kodowania między-klatkowego (np. analizy ruchu/predykcji która występuje choćby w H.264). Jest to metoda wymagająca małej mocy obliczeniowej – nie obciąża procesora w rejestratorze, nie potrzebuje też wiele pamięci operacyjnej

  Niestety Domoticz kiepsko sobie radzi z tym formatem, niby przy parametryzowaniu kamery wyświetla prawidłowo przechwyconą klatkę, ale w podglądzie już nie.
  Dokumentacji zero, więc na chybił trafił rozpocząłem poszukiwania rozwiązania i po kompilacji kilkunastu adresów z innych modeli, okazało się, że OverMax Camspot 3.3 ma zwykłego jpega w lokalizacji:

  cgi/snapshot.cgi&user=[USERNAME]&pwd=[PASSWORD]&resolution=32&rate=0

  po wprowadzeniu do Domoticz .. działa:-)

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*